„Play – odbierz telefon za darmo”. Nie dajcie się nabrać!

play wygraj telefon za darmo
PLAY - odbierz telefon za darmo | fot. Spotted Lublin

Oszustwa na Facebooku pojawiają się często i równie często naiwni i łatwowierni użytkownicy padają ich ofiarą. Oszuści podają się za sieć telefoniczną Play oferując darmowe telefony.

Pomysłowość oszustów nie zna granic i jest wręcz godna podziwu. W momencie ujawnienia jednego przekrętu wyłudzającego od ludzi pieniądze lub dane pojawia się kilka kolejnych.

Tym razem oszuści podszywają się pod sieć telefoniczną Play, która rzekomo za wypełnienie formularza i podania numeru karty bankowej prześle Ci telefon za darmo.

Play – odbierz telefon za darmo

Aby otrzymać nagrodę trzeba wypełnić specjalny formularz, który znajduje się na stronie dołączonej do wydarzenia, do którego nasz znajomy, bądź znajoma nas zaprosił/a. W tym formularzu musimy podać wszystkie nasze dane takie jak m.in. imię, nazwisko, adres zamieszkania czy… numer karty debetowej lub kredytowej.

Dzięki tym danym oszuści w prosty sposób mogą oczyścić nasze konta bankowe ze wszystkich pieniędzy jakie się na nim znajdują.

Treść posta konkursowego

„Cześć! W dniu dzisiejszym Play obchodzi swoje 10 urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy, że rozdamy Wam aż 100x iPhone X! Dla nas nie jest ważne, czy jesteś naszym stałym klientem, czy nowym użytkownikiem. Wierzymy, że dobro zawsze wraca, dlatego też zorganizowaliśmy ten konkurs, razem z Visa oraz Mastercard. Co ważne – jedynym warunkiem uczestnictwa w konkursie, jest posiadanie karty bankowej.

Aby wziąć udział w naszym konkursie należy:
1.Polubić to zdjęcie!
2.Wejść na stronę promocyjną – (link do strony został usunięty)
3.Wypełnić krótki formularz i czekać na potwierdzenie!”

Jak rozpoznać oszustwo?

Konkursy są prowadzone przez strony, które powstały wyłącznie do oszukania użytkowników. Profile nie mają na Facebooku żadnej historii i nie są powiązane najczęściej ze znanymi nam markami, tak jak w tym przypadku Play’em. Choć ich nazwy mogą sugerować coś zupełnie innego.

Pamiętajmy, że w Internecie trzeba być czujnym i nieufnym na każdym kroku. Trzeba sobie również zdać sprawę, że nikt nie będzie rozdawał pieniędzy lub atrakcyjnych nagród tylko za to, że polubi się jego profil i poda swoje imię lub inne dane. Każdy tego typu „konkurs” powinien wzbudzić naszą czujność.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.