Plaga komarów. Lublin przeprowadzi akcję odkomarzania miejskich terenów

Akcja odkomarzania w Lublinie
Akcja odkomarzania w Lublinie | fot. Miasto Lublin

Pierwsza w tym roku akcja odkomarzania miejskich terenów w Lublinie zostanie zrealizowana w ramach zwycięskiego projektu VII Budżetu Obywatelskiego. Na projekt zagłosowało 985 mieszkańców.

Kiedy akcja odkomarzania w Lublinie?

Akcja przeprowadzona zostanie w dwóch etapach. Pierwszy odbędzie się w drugiej połowie czerwca. Odkomarzaniem zostaną objęte miejskie tereny, skwery, parki, zieleńce, ścieżki rowerowe o łącznej powierzchni 280 ha, preparatem, który działa zarówno na komary, jak i na meszki oraz kleszcze.

Przy sprzyjającej pogodzie odkomarzanie potrwa około 3 dni. Odkomarzanie prowadzone będzie w późnych godzinach wieczornych i w nocy, kiedy pszczoły już nie latają, a także przy bezwietrznej pogodzie, aby preparat nie roznosił się poza zamgławiane obszary.

„Miasto nie ma możliwości odkomarzania terenów, które nie są w jego administracji np. osiedli mieszkaniowych. Zarządcy nieruchomości i właściciele prywatnych działek mogą to zrobić we własnym zakresie” – wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Odkomarzanie miasta w tym roku obejmie m.in. Błonia przy Zamku, Plac Litewski, Ogród Saski, Ośrodek Graf Marina, Park Abramowicki, Park Jana Pawła II, Park Ludowy, Park Rury, Park Zawilcowa, Słoneczny Wrotków i okolice (m.in. Ośrodek Dąbrowa), ścieżka rowerowa od Dworku Grafa do ul. Żeglarskiej, ścieżka rowerowa dookoła Zalewu Zemborzyckiego.

Dokładne terminy przeprowadzenia akcji odkomarzania zostaną podane w drugiej połowie czerwca.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.