Plac Litewski: Fontanna multimedialna po zimowej przerwie. Kiedy pierwszy pokaz?

DSC03048
Fontanna na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

W powietrzu czuć już wiosnę. W Lublinie trwa montaż urządzeń zespołu fontann na placu Litewskim. Obiekty rozpoczynają swoją pracę po przerwie zimowej. Kiedy pierwszy pokaz?

Początkowo fontanny miały zostać włączone już od 1 kwietnia, ale ze względu na niekorzystną pogodę ten termin przesunięto. – Nie było to możliwe od początku kwietnia w szczególności ze względu na ujemne temperatury – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

We wtorkowy wieczór została uruchomiona fontanna multimedialna. W najbliższych dniach mają zostać włączone pozostałe fontanny znajdujące się na pl. Litewskim. – Obecnie trwają prace konserwatorskie, montaż zdemontowanych na zimę elementów, testowanie urządzeń czy czyszczenie niecek. Fontanny zostaną uruchomione najszybciej jak będzie to możliwe – dodaje Mazurek-Podleśna.

Kiedy pierwszy pokaz na fontannie multimedialnej? Tego jeszcze nie wiadomo. Ratusz nie podaje jeszcze terminów.

Czytaj także: Kąpiel w fontannie na pl. Litewskim będzie legalna, lecz są wyjątki

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.