Radni zdecydowali. Kąpiel w fontannie na pl. Litewskim będzie legalna, lecz są wyjątki

Kąpiel w fontannie na placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Kąpiel w fontannie na placu Litewskim w Lublinie będzie legalna – zdecydowali w czwartek lubelscy radni. Jednak będą wyjątki, gdzie nie będziemy mogli wejść.

W czwartek podczas sesji Rady Miasta Lublin, radni uchwalili regulamin korzystania z placu Litewskiego. Nie znajdziemy tam punktu, który zakazywałby kąpieli w głównej fontannie, chociaż do niektórych wodotrysków nie będziemy mogli wejść.

Mowa tu o górnej niecce oraz o centralnej części głównej niecki, ogrodzonej metalowym płotkiem w kształcie liści. – Zabrania się wchodzenia do oznaczonych w załączniku graficznym stref fontanny głównej – mówi jeden z punktów regulaminu pl. Litewskiego.

Obszar wyłączony z użytku | fot. na podstawie załączniku graficznego do Regulaminu UM Lublin

Przypomnijmy, że woda w fontannie jest chlorowana i filtrowana, występuje pełna technologia uzdatniania wody (tak jak w przypadku wody basenowej), woda sama w sobie nie jest szkodliwa, jednak trzeba pamiętać, że w przypadku fontann występują inne zewnętrzne czynniki o których trzeba pamiętać (np. zanieczyszczenia ptaków).

Czytaj także: Rowerem po placu Litewskim? Jest zielone światło dla cyklistów7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No i spoko. Jak byłem mały to też ąpałem się w upalne dni w tej fontannie i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz wszyscy jacyś wrażliwi się zrobili. Marta nie może opatrzeć na wodę bo tam jest dziecko xD No to może lepiej jak marta zostanie w domu skoro ma taki problem kiedy spotyka ludzi.

  2. Widać coraz więcej antyspoleczniakow, nie lubiących dzieci. Jak nie możecie mieć dzieci, albo nie ma kto Wam zrobić…(przykro ?)
    Na całym świecie można korzystać z takich miejsc, tylko w Polsce taka mentalność.
    Jak chcecie spokoju to nie wychodzić z domu, nie ma ludzi żadne dzieci nie biegają, cisza spokój (jak to na wsi ?)
    Ps. Może zabronimy dzieciom wychodzić z domu.

  3. Są plusy i minusy. Widok chlapiących się ludzi będzie trochę przeszkadzać, krzyki i ogólny hałas też będzie drażnić. Z drugiej strony przyniesie to ulgę tym najbardziej spragnionym ochłody i wodnej kąpieli. Jak zawsze, ktoś straci i ktoś zyska…

  4. Bym sobie usiadła milo na ławeczce i Popatrzyła na te pluskajace fontanny… Ale nie… Siądę i będę oglądać kąpiace się dzieci albo i dorosłych w strojach kąpielowych… Żenada.. Aż nie chce się tam iść!! Ktoś ma niezla fantazje pozwalając na takie rzeczy!