Radni zdecydowali. Kąpiel w fontannie na pl. Litewskim będzie legalna, lecz są wyjątki

DSC03150 min
Kąpiel w fontannie na placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Kąpiel w fontannie na placu Litewskim w Lublinie będzie legalna – zdecydowali w czwartek lubelscy radni. Jednak będą wyjątki, gdzie nie będziemy mogli wejść.

W czwartek podczas sesji Rady Miasta Lublin, radni uchwalili regulamin korzystania z placu Litewskiego. Nie znajdziemy tam punktu, który zakazywałby kąpieli w głównej fontannie, chociaż do niektórych wodotrysków nie będziemy mogli wejść.

Mowa tu o górnej niecce oraz o centralnej części głównej niecki, ogrodzonej metalowym płotkiem w kształcie liści. – Zabrania się wchodzenia do oznaczonych w załączniku graficznym stref fontanny głównej – mówi jeden z punktów regulaminu pl. Litewskiego.

kąpiel w fontannie plac litewski lublin
Obszar wyłączony z użytku | fot. na podstawie załączniku graficznego do Regulaminu UM Lublin

Przypomnijmy, że woda w fontannie jest chlorowana i filtrowana, występuje pełna technologia uzdatniania wody (tak jak w przypadku wody basenowej), woda sama w sobie nie jest szkodliwa, jednak trzeba pamiętać, że w przypadku fontann występują inne zewnętrzne czynniki o których trzeba pamiętać (np. zanieczyszczenia ptaków).

Czytaj także: Rowerem po placu Litewskim? Jest zielone światło dla cyklistów

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bym sobie usiadła milo na ławeczce i Popatrzyła na te pluskajace fontanny… Ale nie… Siądę i będę oglądać kąpiace się dzieci albo i dorosłych w strojach kąpielowych… Żenada.. Aż nie chce się tam iść!! Ktoś ma niezla fantazje pozwalając na takie rzeczy!

  2. Są plusy i minusy. Widok chlapiących się ludzi będzie trochę przeszkadzać, krzyki i ogólny hałas też będzie drażnić. Z drugiej strony przyniesie to ulgę tym najbardziej spragnionym ochłody i wodnej kąpieli. Jak zawsze, ktoś straci i ktoś zyska…

  3. Widać coraz więcej antyspoleczniakow, nie lubiących dzieci. Jak nie możecie mieć dzieci, albo nie ma kto Wam zrobić…(przykro ?)
    Na całym świecie można korzystać z takich miejsc, tylko w Polsce taka mentalność.
    Jak chcecie spokoju to nie wychodzić z domu, nie ma ludzi żadne dzieci nie biegają, cisza spokój (jak to na wsi ?)
    Ps. Może zabronimy dzieciom wychodzić z domu.

  4. No i spoko. Jak byłem mały to też ąpałem się w upalne dni w tej fontannie i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz wszyscy jacyś wrażliwi się zrobili. Marta nie może opatrzeć na wodę bo tam jest dziecko xD No to może lepiej jak marta zostanie w domu skoro ma taki problem kiedy spotyka ludzi.