Plac Litewski: Budimex wygrał przetarg na przebudowę placu. Umowę podpiszą we wtorek

2. Widok znad placu przed hotelem Europa e1458901662549
Wizualizacja placu Litewskiego | materiały prasowe

Umowa na przebudowę pl. Litewskiego ma być podpisana tuż po świętach we wtorek. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 48,8 miliona zł.

Na wtorek do Ratusza zostali zaproszeni przedstawiciele firmy Budimex, która wygrała przetarg na realizację przebudowy placu Litewskiego. Ich cena była najniższa ze wszystkich firm, które brały udział w przetargu. Wartość umowy opiewa na kwotę 48,8 miliona złotych.

Po podpisaniu umowy wykonawca przedstawi wstępny harmonogram prac. W trakcie robót Plac Litewski pozostanie dostępny dla realizowanych tam obchodów świąt i uroczystości narodowych. Budimex będzie miał tylko 13 miesięcy na przeprowadzenie modernizacji placu.

Prace rozpoczną się od modernizacji infrastruktury wraz z budową nowych sieci instalacyjnych. Równolegle prowadzone będą prace przy urządzaniu terenów zielonych, z uporządkowaniem układu ścieżek i zmianą nawierzchni.

W ramach prac zmieniona zostanie nawierzchnia placu, wybudowana zostanie multimedialna fontanna, natomiast deptak będzie przedłużony do ul. 3 Maja. Zlikwidowane mają być uliczki wzdłuż budynków UMCS. Wszystko ma być gotowe 30 kwietnia przyszłego roku, bo miasto chce się wyrobić z przebudową przed obchodami 700-lecia Lublina.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. zupełnie nieprzemyślane przedłużenie deptaku do 3 maja. to zdecydowanie wprowadzi zamęt i problemy z dojazdami. autobusy będą zmieniać kursy i nie wszystkim się to spodoba. trzeba też pamiętać o kierowcach i parkingach służbowych, które w tym przypadku po prostu zniknął. osobiście uważam, że pomysł zmiany wizerunku Placu Litewskiego jest na plus, ale bez niszczenia tej drogi i zmiany jej na chodnik…

  2. W końcu, tylko trzymajcie się projektu, a nie na skróty i byle jak 🙂 🙂 🙂