Piwo „pod chmurką” będzie legalne? Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości

piwo toast
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Konfederacja chce zmiany ustawy, która ustala zasady spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Posłowie uważają, że przepisy, które aktualnie obowiązują ograniczają wolność obywateli.

Postulujemy, żeby ustawowo wprowadzić dozwolenie spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Odpowiedzialność spadnie na samorządy, które będą decydowały gdzie taki alkohol można spożywać, a gdzie nie można. W naszym projekcie mowa jest o alkoholu niskoprocentowym do 18 proc.” – wyjaśnia Jakub Kulesza z partii Konfederacja.

Według pomysłodawców obecne ustawodawstwo pełne jest absurdów. Według orzeczenia Sądu Najwyższego np. Internet jest miejscem publicznym. To znaczy, że w Internecie nie można spożywać alkoholu, więc wszystkie transmisje z degustacji piwa są nielegalne. Żyjemy w fikcji prawnej, nikt tego nie ściga.

Projekt nowelizacji Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi został zaprezentowany w Sejmie w środę. Projekt ustawy w tej sprawie złożył poseł Jakub Kulesza. Na razie nie wiadomo czy projekt ma szansę poparcia przez partię rządzącą.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.