Piotr Zasada nowym trenerem Motoru Lublin

Piotr Zasada nowym trenerem Motoru Lublin | fot. Tomasz Lewtak, motorlublin.eu

We wtorek nowym trenerem Motoru Lublin został Piotr Zasada. Dotychczasowy szkoleniowiec II drużyny żółto-niebieskich.

Kim jest nowy trener? Piotr Zasada urodził się 15 marca 1984 roku w Warszawie. Przed zatrudnieniem w Motorze pracował głównie w piłce młodzieżowej. 34-letni szkoleniowiec w latach 2014-2015 był wicedyrektorem ds. sportowych Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, a od 2011 do 2014 roku Koordynatorem Generalnym Escoli Varsovia – pierwszej europejskiej szkółki piłkarskiej wielkiej FC Barcelony poza Półwyspem Iberyjskim.

Ponadto prowadził młodzieżowe drużyny w CWKS Legii Warszawa (2007-2009) i Hutniku Warszawa (2005-2007), a także reprezentacje Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej (2009-2016). W MZPN piastował również funkcję trenera prowadzącego w Mazowieckim Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży i skauta Polskiego Związku Piłki Nożnej. W sezonie 2015/2016 zasiadł na ławce trzecioligowego Startu Otwock.

Pracę w Motorze Lublin rozpoczął na początku 2017 roku jako II trener u boku Marcina Sasala. Z czasem objął również stanowisko Trenera Koordynatora Akademii Piłkarskiej Motoru Lublin. Posiada uprawnienia trenerskie UEFA A, UEFA Elite Youth oraz licencję Trenera Edukatora.

Krótką karierę zawodniczą przerwał w 2007 roku by poświęcić się pracy szkoleniowej. Reprezentował barwy m.in. Legii Warszawa (której jest wychowankiem), Gwardii Warszawa, a także Okęcia Warszawa (rywalizującego wówczas w starej III lidze).WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.