Pilnie potrzebna krew dla poszkodowanej 18-latki z wypadku na al. Tysiąclecia

68 121978
Śmiertelny wypadek na al. Tysiąclecia. Renault uderzył w filar wiaduktu | fot. Policja Lublin

Zwracamy się z apelem o krew dla Alicji Mazurek poszkodowanej w wypadku na al. Tysiąclecia w Lublinie. Dziewczyna przebywa w chwili obecnej w szpitalu. Grupa krwi nie ma znaczenia.

W miniony poniedziałek (19 lutego) na al. Tysiąclecia w Lublinie doszło do śmiertelnego wypadku. W pobliżu Młyna Krauzego samochód osobowy marki renault uderzył w filar wiaduktu.

Strażacy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wycięli kierowcę oraz pasażerkę z auta i podjęli czynności ratunkowe. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 22-letni kierowca ze Świdnika, a 18-letnia pasażerka w stanie ciężkim trafiła do szpitala w Lublinie.

W chwili obecnej potrzebna jest krew dla 18-latki, aby mogła ona wrócić do zdrowia. Grupa krwi nie ma znaczenia i można ją oddać w całym kraju.

Trzeba tylko podać dla kogo jest krew i szpital w jakim przebywa dziewczyna, oto te dane: Alicja Mazurek, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie, Oddział Intensywnej Terapii, ul. Jaczewskiego 8, Lublin.

//Aktualizacja

Nadsyłane wiadomości przez czytelników okazały się nieprawdziwe. W sieci krążą informacje związane ze zbiórką krwi dla Alicji, lecz są już nieaktualne. Niemniej jednak zachęcamy do oddawania krwi, ponieważ może ona uratować czyjeś życie. Dziękujemy za tak duże zaangażowanie!

Czytaj także: Śmiertelny wypadek na al. Tysiąclecia. Renault uderzył w filar wiaduktu

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pilnie potrzebna krew, grupa krwi nie ma znaczenia…czyli potrzeba AB rh+

  2. abc: jak grupa krwi nie ma znaczenia to znaczy ze szpital wymienia się z innymi ośrodkami na grupę którą konkretnie potrzebują, jedna-jednosta krwi jest droga wiec szpitale wola się miedzy soba powymieniać niż ponosić koszty

  3. szpital chce zrobic taki deal ze powiedzial rodzinie ze zajma sie ja ( dziewczyna) jak w zamian za ta usluge rodzina nazbiera obojetnie jakiej krwi po ludziach z rodziny znajomych. to bedzie taka nieformalna wymiana i to jest niestety bardzo obrzydliwe bo ja juz sie spotkalem z taka sytaucja ze rodzinie osoby z przeszczepem oferowano przyspieszenie procedur jak pozbiera krew od jak najwiekszej liczby osob ( czyli dokladnie to samo co tutaj ). To jest okropne ze tak zeruja w tych szpitalach na ludzkich tragediach.

  4. nie o to chodzi, grupa krwi nie potrzebna, czyli ty oddasz każda, ale jej i tak nie pomogą, nie wiecie jak to działa, bo zabrakło krwi!!!! polska rzeczywistosc.

  5. Skoro obojętnie jaka grup krwi to dziewczyna ma AB rh+. To takie dziwne?