Pił piwo i prowadził samochód. Tłumaczył policji, że „ma blisko do domu”

Kierowca BMW pił piwo w trakcie prowadzenia auta | fot. KPP Radzyń Podlaski
Kierowca BMW pił piwo w trakcie prowadzenia auta | fot. KPP Radzyń Podlaski

Zakaz prowadzenia pojazdów, kara nawet dwóch lat więzienia oraz kara pieniężna w wysokości 5 tys. złotych grozi kierowcy BMW, który w trakcie prowadzenia auta spożywał piwo.

Jechał i pił piwo, bo „miał blisko do domu”

Do zdarzenia doszło w miejscowości Olszewnica, gmina Borki (powiat radzyński). Policjanci w trakcie patrolu zauważyli kierującego samochodem osobowym marki BMW, którego styl jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Podczas prowadzonej kontroli drogowej przypuszczenia mundurowych potwierdził wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie, który wykazał, że 44-latek jest nietrzeźwy. Urządzenie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Dodatkowo w czasie kontroli drogowej mundurowi ustalili, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż kilka lat temu zostały mu zatrzymane, również za kierowaniem pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna w trakcie prowadzonych czynności poinformował mundurowych, że pił piwo trakcie jazdy, bo wracał z pracy i miał blisko do domu.

Teraz 44-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.