Piknik komunikacyjny w Lublinie [ZDJĘCIA]

038
Piknik MPK Lublin na Placu Zamkowym | fot. ZTM Lublin

W niedzielę na Placu Zamkowym odbył się piknik komunikacyjny organizowany przez MPK Lublin i Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

W niedzielne popołudnie Plac Zamkowy zamienił się w mini-zajezdnię komunikacji miejskiej. Każdy mógł usiąść za kierownicą jednego z autobusów i trolejbusów oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dla dzieci zorganizowano warsztaty z robotyki oraz stoisko cyrkowe, gdzie mogły nauczyć się żonglerki piłkami i wykonać magiczne sztuczki.

Podczas pikniku oblegany był również najnowszy pojazd spółki Ursus – autobus elektryczny z ogniwami wodorowymi Ursus City Smile. Pojazd ma 12 m długości i jest w stanie pomieścić 75 pasażerów (ma 28 miejsc siedzących i 47 stojących).

Autobus zasilany wodorem łączy w sobie zalety pojazdów z silnikiem diesla i elektrycznych. To nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla transportu miejskiego.

– Mam nadzieję, że Lublin będzie pierwszym miastem, gdzie ten autobus będzie testowany – mówił Prezes Zarządu MPK Lublin, Tomasz Fulara, zachwalając ekologiczny transport w Lublinie.

– Zasięg takiego pojazdu na bateriach wodorowych wynosi do 450 kilometrów beż żadnego ładowania. Oszczędność na 1 kilometrze w porównaniu z autobusem spalinowym, wynosi nawet kilkaset złotych – mówił z kolei Wiceprezes Zarządu Ursus Bus, Jan Wielgus.

Tradycyjnie piknikowi na Placu Zamkowym towarzyszył mobilny punkt poboru krwi. W akcję włączyło się w sumie 39 osób, 25 oddało krew. Dzięki nim udało się pozyskać blisko 12 litrów krwi.

ZDJĘCIA | ŹRÓDŁO: ZTM LUBLIN

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.