Pijany zasnął na drodze. Gdy policjanci go obudzili miał pretensję, że nie dadzą mu się wyspać

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zastali na jezdni leżącego w śniegu i głośno chrapiącego mężczyznę. Nie był zadowolony, że został obudzony przez mundurowych i że nie dali mu się spokojnie wyspać.

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21:00. Policjanci hrubieszowskiej drogówki udali się do miejscowości Wiszniów, gmina Mircze, gdzie według zgłoszenia na jezdni miał spać mężczyzna.

– Po przybyciu na miejsce policjanci zastali człowieka, głośno chrapiącego, który spał w śniegu w poprzek jedni. Kiedy mundurowi wybudzili go ze snu i próbowali podnieść, ten zaczął przeklinać, mając do nich pretensję, że nie dadzą mu się wyspać i że to jego sprawa gdzie ucina sobie drzemkę – informuje asp. Edyta Krystkowiak.

Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjanci pomimo agresywnego zachowania śpiącego, zabrali go do radiowozu, aby zapobiec tragedii. Mężczyzna nie chciał podać funkcjonariuszom swoich danych oraz przez cały czas używał słów wulgarnych.

Kiedy policjanci zabrali go do komendy i sprawdzili jego personalia, okazało się, że to 35-letni mieszkaniec gminy Mircze. Mężczyzna kilka dni wcześniej również był zatrzymywany przez policjantów. Wtedy maszerował środkiem jezdni nie ustępując pierwszeństwa nadjeżdżającym pojazdom. Zarówno wczoraj jak i we wspomnianym wcześniej przypadku, 35-latek trafił na Izbę Wytrzeźwień. Po zbadaniu stanu jego trzeźwości okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna odpowie za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, nie podanie danych personalnych oraz używanie słów obelżywych przed Sądem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.