Pijany traktorzysta uciekał ciągnikiem przed policjantami

ciągnik
fot. KPP Łęczna

Traktorzysta uszkodził bramę i ogrodzenie na prywatnych posesjach, po czym kompletnie pijany próbował uciec z miejsca zdarzenia. Ostatecznie 25-latek skończył w policyjnym areszcie, miał ponad 2 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Pościg za pijanym traktorzystą

Zgłoszenie zaczęło się dosyć niewinnie, gdyż mieszkanka gminy Milejów zaalarmowała, że kierujący ciągnikiem uszkodził bramę na jej posesji, po czym uciekł. W związku z tym na miejsce zostali zadysponowani policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania za sprawcą. Nieopodal miejsca zdarzenia funkcjonariusze ujawnili porzucony traktor, jednak bez kierującego.

W trakcie wykonywanych czynności niespodziewanie pojawił się sprawca całego zamieszania i wsiadł za kółko ciągnika, po czym zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli zarówno pieszo jak i radiowozem pościg za 25-latkiem.

uszkodzone ogrodzenie
fot. KPP Łęczna

Kierujący traktorem pomimo wydawanych przez policję sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania kontynuował jazdę, najpierw po jezdni, a później po polach. Po pewnym czasie zaczął uciekać pieszo, jednak bezskutecznie, gdyż wkrótce został zatrzymany przez mundurowych.

Jak się okazało, nieodpowiedzialny traktorzysta był kompletnie pijany, gdyż miał w organizmie ponad 2 promila alkoholu oraz aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto w trakcie interwencji okazało się, że 25-latek podczas kierowania traktorem uszkodził bramę i ogrodzenie na prywatnych, niezależnych posesjach. Do puli popełnionych przestępstw dochodzi jeszcze niezatrzymanie się do kontroli policji.

Młody mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności — informuje młodszy aspirant Izabela Zięba

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.