Pijany rowerzysta jechał drogą ekspresową

napis policja na radiowozie
Policja | fot. Dominik Wąsik

Zgłoszenie o rowerzyście poruszającym się drogą ekspresową S-19 wpłynęło do dyżurnego janowskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci zauważyli cyklistę, który „eską” jechał w kierunku Rzeszowa.

Wjechał na ekspresówkę, bo pomylił kierunki

W czwartek po godz. 13:00 dyżurny janowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rowerzyście poruszającym się drogą ekspresową S19. Na miejsce wysłano patrol ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali rowerzystę, który „eską” jechał w kierunku Rzeszowa.

Jak się okazało, 64-latek pomylił kierunki i przez przypadek wjechał na drogę szybkiego ruchu. Policjanci przebadali rowerzystę i jak się okazało miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile alkoholu.

64-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.