Pijany przyjechał rowerem na komendę, żeby porozmawiać z dyżurnym

Rowerem po alkoholu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Z karą grzywny lub pozbawienia wolności musi się liczyć 63-latek, który w niedzielne popołudnie przyjechał na rowerze do Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

W niedzielę przed godz. 13 do Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim zgłosił się mężczyzna, który chciał porozmawiać z dyżurnym. Jego zachowanie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu.

W pewnym momencie mężczyzna odwrócił się i wyszedł z budynku. Wsiadł na pozostawiony pod komendą rower i odjechał. Całą tą sytuację zauważył dyżurny przez kamerę monitoringu. Wybiegł za mężczyzną i zatrzymał go.

Jak się okazało 63-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Teraz odpowie za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu. Jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą aresztu albo grzywny.

Czytaj także: Jazda rowerem po spożyciu alkoholu. Co grozi za jazdę pod wpływem?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.