Pijany ojciec prowadził wózek z rocznym dzieckiem. O tym fakcie policję powiadomili zaniepokojeni świadkowie

Radiowóz policji na sygnałach
Radiowóz policji na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Mężczyzna chwiejnym krokiem prowadził wózek, w którym znajdował się jego roczny synek. Zaniepokojeni świadkowie powiadomili o tym fakcie policję, która po chwili pojawiła się na miejscu. Pijany ojciec miał blisko 1,5 promila.

Pijany ojciec prowadził wózek z dzieckiem

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8.05) na ul. Krochmalnej w Lublinie. Dyżurny komendy miejskiej policji został powiadomiony o ojcu, który miał spacerować z wózkiem, w którym było małe dziecko. Z relacji świadka, mężczyzna wyglądał na mocno odurzonego alkoholem, przy tym w dalszym ciągu popijał trzymane w ręku piwo.

Interwencję podjęli policjanci z „trójki”. Jak się okazało, pod opieką 27-latka znajdował się jego roczny syn. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Podczas badania alkomatem wyszło na jaw, że w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego syn trafił pod opiekę babci.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.