Pijany ojciec „opiekował się” miesięcznym noworodkiem. Dziecko trafiło do szpitala

niemowle dziecko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 38-letni mężczyzna, który sprawował opiekę nad noworodkiem. Dziecko trafiło do szpitala, a mężczyzna na komisariat.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 17 na terenie dzielnicy Tatary w Lublinie. Pod jeden z adresów w celu kontroli mieszkającej tam rodziny pojechali przedstawiciele „Przyjaznego Patrolu”. Po wejściu do środka mieszkania zastali miesięcznego noworodka i kompletnie pijanego ojca dziecka.

Na miejsce przyjechała wezwana załoga karetki pogotowia, która przebadała niemowlę. W mieszkaniu nie było matki dziecka, jak również nie można było się z nią skontaktować. Z uwagi na to, brak osoby mogącej sprawować opiekę nad niemowlęciem, zostało ono przewiezione do jednego z lubelskich szpitali i będzie tam przebywać do czasu wydania postanowienia przez Sąd Rodzinny.

Z kolei 38-letni mężczyzna został przewieziony na VI Komisariat Policji w Lublinie. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.