Pijany kurier rozwoził przesyłki. 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu

kurier przesyłka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci z kraśnickiej drogówki zatrzymali 28-latka, który kierując busem jednej z firm kurierskich, rozwoził przesyłki, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile.

Pijany kurier rozwoził paczki

Kilka dni temu patrol z annopolskiego komisariatu zauważył na terenie miasta dostawczego busa, należącego do jednej z firm kurierskich. Mundurowi nabrali podejrzeń co do kierującego, w związku z czym zatrzymali pojazd do kontroli.

Kiedy funkcjonariusze podeszli do siedzącego za kierownicą kuriera wyczuli od niego od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że 28-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Na tym jego jazda się zakończyła. Dostarczeniem paczek musiał zająć się już inny pracownik firmy kurierskiej. 28-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, poddał się dobrowolnie karze, ponadto stracił prawo jazdy.

28-latek przez trzy lata będzie miał zakaz prowadzenia pojazdów, zapłaci grzywnę w kwocie dwóch tysięcy złotych, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie 5 tysięcy złotych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.