Pijany kierowca został złapany na gorącym uczynku. Policjantów zawiadomił świadek jadący za mężczyzną

Badanie stanu trzeźwości
Badanie Stanu trzeźwości

54-letni kierowca, prowadzący Volkswagenem, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany przez drogówkę po tym, jak świadek jadący za nim zadzwonił na numer alarmowy. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jechał wężykiem i stwarzał realne zagrożenie dla innych

W piątek po godzinie 15:30 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego z komendy w Krasnymstawie otrzymali zgłoszenie dotyczące 54-letniego kierowcy Volkswagena, który na terenie gminy Rudnik jechał w bardzo dwuznaczny sposób swoim samochodem. Zgodnie z informacją, mężczyzna poruszał się po drodze w sposób chaotyczny, wykonując nietypowe manewry i zmieniając tor jazdy bez kontroli nad pojazdem.

kajdanki zatrzymany
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Pojechał odebrać żonę z pracy — miał 2,5 promila

Przeprowadzona kontrola trzeźwości, potwierdziła obawy świadka. Jak się okazało, kierowca Volkswagena był nietrzeźwy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Tłumaczył policjantom, że wyjechał po żonę wychodzącą z pracy.

Za swoje czyny będzie tłumaczył się przed Sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymane do kontroli auto
Policja łęczyńska kontrola drogowa | fot. policja

Postawa na medal

Na pochwałę zasługuje postawa zgłaszającego świadka, który zaangażował się pośrednio w ujęcie pijanego kierowcy. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.