Pijany kierowca wiózł pijanych pasażerów

alkomat podlaska 3
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Policjanci kraśnickiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę obywatelowi Ukrainy, który wiózł siedmiu pasażerów do pracy. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 7 na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Lasy. Policjanci z kraśnickiej drogówki prowadzili działania w ramach akcji „BUS”. Do kontroli zatrzymali fiata ducato. Był to pojazd jednej z firm, którym do pracy podróżowali pracownicy.

Kontrola trzeźwości kierowcy wykazała, że 31-letni obywatel Ukrainy jest nietrzeźwy, badanie wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie. Pojazdem podróżowało jeszcze 7 pasażerów. Jak się okazało, żaden pomimo posiadania uprawnień, nie mógł podjąć się dalszego kierowania zatrzymanym busem. Wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Kierujący busem 31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.