Pijany kierowca rozbił samochód dostawczy na słupie energetycznym

Samochód dostawczy uderzył w słup energetyczny w miejscowości Poczekajka | fot. KMP Chełm

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 23-letni ob. Ukrainy, który pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad samochodem dostawczym i uderzył w słup energetyczny.

Do tego zdarzenia doszło w środę w miejscowości Poczekajka, w gminie Ruda Huta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem dostawczym marki Volkswagen 23-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w słup trakcji elektrycznej.

Siła uderzenia była tak duża, że słup został złamany. Na szczęście w zdarzeniu tym 23-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i zakazem prowadzenia pojazdów.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.