Pijany kierowca potrącił samochodem inwalidę na wózku i uciekł z miejsca zdarzenia

68 96996

Pijany 55-latek potrącił 45-latka poruszającego się na wózku inwalidzkim i uciekł z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16:00 w miejscowości Brzozowy Kąt. Kierujący samochodem osobowym, w trakcie wyprzedzania, najechał na jadący w tym samym kierunku wózek inwalidzki. Po tym, odjechał z miejsca zdarzenia.

Dzięki początkowym numerom zapamiętanym przez jednego ze świadków zdarzenia, policjanci bardzo szybki ustalili personalia kierowcy. Okazało się, że jest to 55-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska.

– Mężczyzna zdążył już wrócić na swoją posesję, gdzie policjanci zauważyli uszkodzone auto, które odpowiadało opisowi. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – informuje st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla.

Wózkiem inwalidzkim poruszał się 45-letni mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska. Na szczęście obrażenia mężczyzny nie okazały się groźne, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.