Pijany i bez oświetlenia zawisł samochodem na przepuście wodnym. Nie trafił we wjazd posesji

Tył samochodu zawieszonego na przepuście
Werechanie Golf zawisł na wjeździe | fot. policja

Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie kierowca Volkswagena. 57-latek, który miał ponad 2 promile alkoholu we krwi, nie zdołał wjechać na posesję, zakończając podróż w przydrożnym rowie. Policja odebrała mu prawo jazdy, a sąd będzie decydować o jego dalszym losie.

Zawisł na wjeździe do domu — Golf nie miał też oświetlenia

Wczoraj wieczorem, dyżurny tomaszowskiej komendy przyjął zgłoszenie o samochodzie, który wjechał do rowu w Werechaniach. Policja potwierdziła incydent i ustaliła, że kierowca Volkswagena Golf wjechał do rowu podczas próby wjazdu na posesję. Mundurowi zauważyli zapach alkoholu i sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, który miał ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście, mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

Werechanie Golf zawisł na wjeździe
Werechanie Golf zawisł na wjeździe | fot. policja

Niebawem mężczyzna poniesie konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu. Policjanci już teraz zatrzymali 57-latkowi prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Konsekwencje jazdy na podwójnym gazie

Pamiętaj, że jazda w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi karami finansowymi, ograniczeniem wolności lub nawet karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Dodatkowo sąd może nałożyć zakaz prowadzenia pojazdów i wymusić świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, w zakresie od 5 do 60 tysięcy złotych.

Samochód zawisł przed wjazdem na posesję
Werechanie Golf zawisł na wjeździe | fot. policja

Brak świateł w pojeździe — jaki mandat może nałożyć policjant

Brak oświetlenia pojazdu w nocy może skutkować mandatem, punktami karnymi lub nawet wezwaniem do sądu. Niebezpieczeństwa wynikające z jazdy bez świateł nocą są poważne, mogąc prowadzić do kolizji z innymi pojazdami lub pieszymi.

Taryfikator mandatów 2023. Co grozi za brak świateł w Polsce?

  • za jazdę z użyciem świateł przeciwmgielnych przednich, kiedy warunki pogodowe tego nie wymagają, grozi mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne
  • za brak świateł mijania lub do jazdy dziennej od świtu do zmierzchu, możesz otrzymać mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne
  • zaklejone, zakryte światła to mandat w wysokości 300 zł i 3 punkty karne.
  • używanie świateł drogowych, niezgodnie z przeznaczeniem to mandat w wysokości 200 zł,
  • brak świateł mijania lub do jazdy dziennej od zmierzchu do świtu, może grozić mandat w wysokości 300 zł i 4 punkty karne
  • brak odpowiedniego oświetlenia podczas postoju, w warunkach z ograniczoną widocznością to mandat w wysokości 150–300 zł i 3 punkty karne

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.