Pijany groził przechodniom nożem, żądając wydania pieniędzy. Podczas szarpaniny ranił 33-latka w plecy

nóż nożownik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Pijany 21-latek zaatakował nożem dwóch przechodniów w centrum Zamościa. Chciał od nich pieniędzy na alkohol. Podczas szarpaniny ranił nożem 33-latka.

Zdarzenie miało miejsce nocą z poniedziałku na wtorek na ul. Sadowej w Zamościu. Z przekazanych informacji wynikało, że do idących ulicą dwóch mieszkańców Zamościa w wieku 26 i 33 lat podszedł młody mężczyzna, który zażądał wydania pieniędzy na alkohol. Groził przy tym użyciem noża, który trzymał w ręku i wymachiwał nim w kierunku mężczyzn.

Jeden z nich w obawie o swoje życie i zdrowie uciekł i o zdarzeniu zawiadomił policję. Drugi zaś trzymanym w ręku plecakiem bronił się przed atakującym go napastnikiem. W trakcie szarpaniny rozbójnik ranił 33-letniego zamościanina powodując u niego ranę ciętą na plecach. Na szczęście obrażenia jakich doznał mężczyzna nie okazały się groźne.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali napastnika, który na widok oznakowanego radiowozu próbował uciekać. Mężczyzna jednak szybko został zatrzymany, Rozbójnikiem okazał się 21-letni mieszkaniec Zamościa.

Młodzieniec pod zarzutem rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia trafił do policyjnej celi. Przeprowadzane badanie wykazało, że 21-latek był pod działaniem alkoholu. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania rozboju.

W czwartek wobec podejrzanego sąd zastosował najsurowszy ze środków zapobiegawczych – tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.