Pijany 37-latek zadzwonił na 112 i poinformował, że zastrzelił brata

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych odpowie 37-letni mężczyzna, który zadzwonił na numer 112 i poinformował, że zastrzelił brata.

W czwartek wieczorem do dyżurnego kraśnickiej jednostki wpłynęło zawiadomienie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie 37-letni mężczyzna zgłosił, że zastrzelił swojego brata. Postrzelony miał nie wykazywać żadnych czynności życiowych i leżeć za stodołą.

„Sam zgłaszający oznajmił, że jest nietrzeźwy, czeka na piętrze w domu i że bardzo żałuje tego co zrobił. Został poinstruowany przez operatora numeru alarmowego, iż ma czekać na przyjazd policji” – mówi mł. asp. Paweł Cieliczko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci pilnie pojechali na wskazaną posesję. Byli tam dwaj mężczyźni, oraz dwie kobiety, w tym matka zgłaszającego, która zaskoczona wizytą patrolu powiedziała, że jej drugi syn od rana jest w pracy. Jeszcze większe zdziwienie policjantów wzbudził jednak widok mężczyzny, który miał nie żyć, gdy w trakcie interwencji przyjechał na rowerze.

„Zgłaszający wyjaśnił, że od godzin porannych spożywał alkohol i zadzwonił pod numer alarmowy, ponieważ nie widział brata od rana. 37-latek został poinformowany o skierowaniu przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sądu, za wywołanie fałszywego alarmu” – wyjaśnia mł. asp. Cieliczko.

To już kolejny w tym tygodniu przypadek, gdzie fałszywe zgłoszenie wymusza na służbach wykonanie zbędnych czynności. O poprzednim pisaliśmy tutaj – Zadzwonił na 112 i powiedział, że jego dom się zapada. Głupota może go kosztować nawet 2500 zł

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.