Pijana matką urodziła pijaną córeczkę. Dziewczynka miała ponad 1,8 promila

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Nawet pięć lat więzienia grozi pijanej kobiecie, która mająca we krwi blisko 2 promile alkoholu, urodziła dziecko, które miało niewiele mniej, bo ponad 1,8 promila.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) na oddziale położniczym. Do szpitala trafiła rodząca kobieta, która jak się okazało była pod wpływem alkoholu. W jej organizmie było ponad 2 promile.

– Kobieta była pijana, miała bowiem prawie dwa promile alkoholu w organizmie – mówi sierż. sztab. Damian Janus, rzecznik KPP Skrarżysko-Kamienna. – Ponad miesiąc przed terminem urodziła dziecko. Niestety jej córka przyszła na świat także nietrzeźwa. Po badaniach okazało się, że w jej małym organizmie znajdowało się ponad 1, 8 promila alkoholu – dodaje.

Teraz sprawą nieodpowiedzialnej matki, która naraziła swoje dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, zajmą się policjanci i prokurator. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.