Pijana matka spożywała alkohol na ulicy. Jej 5-letnia córka była zaniedbana i wygłodzona

68 98410
Radiowóz policyjny | fot. Policja

Zaniedbana i wygłodzona dziewczynka była pod opieką pijanej matki. 5-latka trafiła pod opiekę rodziny zastępczej.

W środę około godz. 16.40 podczas patrolu policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie na ul. Chrobrego zauważyli kobietę, która spożywała alkohol w miejscu publicznym. W trakcie legitymowania do kobiety podbiegła jej 5-letnia córka, która jak relacjonuje policja – była brudna i głodna.

– Od matki czuć było silną woń alkoholu, miała bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi. Kobieta razem z dzieckiem została zabrana na IV Komisariat Policji w Lublinie. Alkomat wykazał, że ma w organizmie blisko trzy promile alkoholu – informuje Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dziewczynka natomiast została przebadana przez wezwaną na miejsce załogę karetki pogotowia. Lekarz stwierdził, że dziewczynka jest zdrowa, ale zaniedbana i wygłodzona.

Pięciolatka została przekazana rodzinie zastępczej. Jej matkę zatrzymano do wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.