Pijana matka leżała na chodniku, obok stał jej synek. Zareagował przechodzący mężczyzna

Karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowego | fot. Dominik Wąsik

Od 37-letniej mieszkanki Lublina została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu, po tym, jak została znaleziona na chodniku w centrum miasta. Obok niej stał jej 4-letni synek.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Staszica w centrum Lublina. Mężczyzna idący ulicą zauważył leżącą na chodniku kobietę, przy której stał mały chłopiec. Gdy podszedł bliżej okazało się, że wyczuwalna jest od niej silna woń alkoholu, a stan jej upojenia nie pozwala nawiązać logicznego kontaktu.

Świadek od razu na miejsce wezwał patrol policji. Jak się okazało pod opieką 37-letniej mieszkanki Lublina był jej 4-letni syn. Od kobiety została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Dzieckiem zaopiekowała się siostra zatrzymanej.

Po wytrzeźwieniu 37-latka usłyszała zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Decyzją prokuratora została objęta dozorem policji. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.