Pierwszy lot z Frankfurtu do Lublina

Od wczoraj Lufthansa uruchomiła połączenia z lubelskiego lotniska do niemieckiego portu przesiadkowego we Frankfurcie. Trasa obsługiwana będzie 2 razy w tygodniu – we wtorki i niedziele. Rejs trwa prawie 2 godziny.

Trasę między Lublinem, a Frankfurtem obsługiwać będą ultranowoczesne maszyny A319 zabierające na pokład 138 pasażerów, zarówno w Klasie Biznes jak i Ekonomicznej. Wczoraj salwa wodna powitała pierwszy A319 z 81 pasażerami na pokładzie, który wylądował o 11:25 w Porcie Lotniczym Lublin. Rejs, trwający godzinę i 55 minut, wystartował z Frankfurtu o 9:30. Ta sama maszyna udała się w podróż powrotną do Frankfurtu o godz. 12:10. W niedziele pasażerowie wyruszą z Frankfurtu o 10:25, a z Lublina wylecą o godz. 13:00.

Siatka połączeń umożliwia pasażerom podróżującym przez Frankfurt dotarcie niemal do każdego kraju na świecie. Lotnisko jest położone w drugim pod względem wielkości obszarze metropolitarnym w Niemczech i jednym z największych regionów ekonomicznych w Europie.

Lubelskie lotnisko obsługują także Ryanair, WizzAir i Carpatair. Mieszkańcy miasta i regionu oprócz połączeń krajowych – Gdańska i Wrocławia mogą wybrać kierunki: Rzym, Mediolan, Londyn, Oslo i od dziś także Frankfurt.

 

fot. Airport Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.