Pierwszy dzień wiosny 2021 w ten weekend. Jaka czeka nas pogoda?

Synoptyczna prognoza pogody na weekend 19-21.03.2021 r
Synoptyczna prognoza pogody na weekend 19-21.03.2021 r

Pierwszy dzień wiosny 2021 w ten weekend. Przez większość weekendu nad Polską zalegać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Oznaczać to będzie niską temperaturę powietrza, która w dzień wzrośnie do maks. 4°C.

Prognoza pogody na początek wiosny 2021

Pogoda na piątek – 19 marca 2021

Przez Polskę z północy na południe przemieszcza zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, od północnego zachodu kraju powoli rozbudowuje się klin wyżowy.

Zalegające nad Polską chłodne, przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego będzie wypierane przez jeszcze chłodniejszą masę powietrza arktycznego, napływającą z północy. Prognozuje się wzrost ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, pod wieczór rozpogodzenia. Przelotne opady śniegu, na zachodzie regionu możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, po południu i wieczorem na północy i zachodzie regionu porywisty, północno-zachodni i północny. Na północy regionu wiatr może powodować zawieje śnieżne.

  • Lublin   3°C

Pogoda na sobotę – 20 marca 2021

Nad Polską rozbuduje się klin wyżu z centrum na zachód od Irlandii. Pod koniec dnia nad krańce północne kraju dotrze zatoka niżu znad Morza Arktycznego oraz ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza arktycznego. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego

Na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz po południu z rozpogodzeniami i miejscami stopniowo zanikające słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

  • Lublin   2°C

Pogoda na niedzielę – 21 marca

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu z ośrodkiem na pograniczu Finlandii i Rosji, w strefie frontu atmosferycznego przemieszczającego się z północy na południe. Napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie, ale od północy ponownie zacznie napływać chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza po południu na północy. Od północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie strefa opadów śniegu, przechodząca w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-zachodni.

  • Lublin   5°C

Opracowanie: Małgorzata Tomczuk, IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.