Pierwszy dzień wiosny 2018. Kiedy zaczyna się wiosna?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Kiedy zaczyna się pierwszy dzień astronomicznej i kalendarzowej wiosny. Pierwszy dzień wiosny 2018 zbliża się wielkimi krokami. Ten dzień wypada w tym roku we wtorek, 20 marca.

Pierwszy dzień wiosny 2018 to bez wątpienia termin, którego wyczekuje wielu z nas. Mroźna zima, która chyba każdemu z nas dała się we znaki, powoli odchodzi w zapomnienie, a w jej miejsce pojawi się wiosna. Przyroda wtedy budzi się do życia.

Wiosna astronomiczna 2018

Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego. O tej porze roku dni stają się dłuższe, a noce krótsze. To oznacza, że astronomiczna wiosna 2018 przyjdzie 20 marca. Dokładnie o 16:16 zaczyna się wiosna. O tej godzinie Słońce przejdzie przez tzw. punkt Barana (punkt równonocy wiosennej).

Wiosna kalendarzowa 2018

Kalendarzowy pierwszy dzień wiosny przypada dzień później, czyli na 21 marca. Uczniowie kojarzą go najczęściej z dniem wagarowicza, czyli z dniem, w którym unika się pójścia do szkoły. Tak naprawdę wyznacznikiem przyjścia wiosny jest pogoda. Tylko ona nam powie, że przyszła nowa pora roku.

Wiosenne przesilenie

Nadejście wiosny powinno spowodować, że poczujemy się lepiej, jednak organizmowi trudno dostosować się do nowej pory roku. W pierwszych dniach wiosny możemy poczuć spadek ogólnej kondycji i gorsze samopoczucie, osłabienie, bóle głowy i kończyn, senność, łatwe męczenie, trudności z koncentracją, chwiejne nastroje i rozdrażnienie.

Przesilenie wiosenne może również zwiększać naszą podatność na różne infekcje wirusowe i bakteryjne, zwłaszcza górnych dróg oddechowych.

Czytaj także: Zmiana czasu na letni. Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki i o ileWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.