Pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19 w Lublinie już w niedzielę

Pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19 w Lublinie już w niedzielę
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Pierwsze w woj. lubelskim szczepienia przeciwko koronawirusowi zostaną przeprowadzone w niedzielę w dwóch szpitalach: SPSK 1 i szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej.

Pierwsza dostawa 10 tys. sztuk szczepionek wyruszyła do Polski w nocy z 24 na 25 grudnia z belgijskiego magazynu firmy Pfizer w Puurs. Szczepionki przewożone były busem w dwóch specjalnych pojemnikach z suchym lodem w temperaturze ok. -75 st. Celsjusza.

W sobotę nad ranem ok. godz. 6.45 szczepionki dojechały do celu – magazynu Agencji Rezerw Materiałowych w Wąwale pod Tomaszowem Mazowieckim. Teraz szczepionki są przepakowywane i w niedzielę między godz. 8 a 12 zostaną przetransportowane do 72 szpitali w Polsce.

>>> ZOBACZ TAKŻE: Szczepionka przeciwko Covid-19 Biontech/Pfizer i jej skutki uboczne. Co wiadomo do tej pory?

Pierwsze szczepienia przeciwko Covid-19 w Polsce mają rozpocząć się w niedzielę, 27 grudnia. W Lublinie będzie to szpital – SPSK nr 1 i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

„W niedzielę, 27 grudnia, o godz. 13.00 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie odbędzie się szczepienie osób z personelu medycznego” – poinformowała Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) będą przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Szczepienia są darmowe i dobrowolne. Pełną odporność nabywa się po przyjęciu dwóch dawek w odstępie 3 tygodni.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.