Pierwsza wygrana na własnym parkiecie – AZS UMCS pokonuje MB Zagłębie Sosnowiec

koszykarka, piłka do kosza, boisko

Polski Cukier AZS UMCS Lublin odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w Hali MOSiR w nowym sezonie Orlen Basket Ligi Kobiet, pokonując MB Zagłębie Sosnowiec 85:80. To już drugie zwycięstwo ligowe lublinianek, które nie zawiodły swoich kibiców w meczu pełnym zwrotów akcji.

Dynamiczny początek i prowadzenie AZS UMCS

Początek meczu należał do drużyny z Sosnowca, która szybko objęła prowadzenie, ale lublinianki szybko odpowiedziały, przejmując kontrolę dzięki wysokiej skuteczności Dominiki Ullmann i Batabe Zempare. Pierwsza kwarta zakończyła się znaczącą przewagą gospodarzy (31:22).

Przewaga gospodarzy w pierwszej połowie

Druga kwarta to dalsza dominacja AZS UMCS, które konsekwentnie powiększało swoje prowadzenie, zmuszając Zagłębie do błędów w obronie. Gospodynie zakończyły pierwszą połowę z wynikiem 51:39, a kluczową rolę odegrała trójka Zuzanny Kulińskiej.

Powrót Zagłębia i emocjonująca końcówka

Po przerwie drużyna z Sosnowca zaczęła odrabiać straty, zbliżając się do akademiczek na zaledwie sześć punktów. Jednak mimo lepszej gry rywalek, AZS UMCS udało się utrzymać przewagę, choć końcówka meczu dostarczyła kibicom sporo emocji.

Kluczowe momenty i komentarze po meczu

Trener Krzysztof Szewczyk skomentował zwycięstwo, podkreślając znaczenie współpracy na boisku: „Dobrze dzieliliśmy się piłką, bo mieliśmy aż 25 asyst, trafialiśmy rzuty trzypunktowe i z tego się cieszymy.”

Kapitan AZS UMCS, Aleksandra Stanaćev, dziękowała kibicom: „Zagrałyśmy tak, jak polecił nam trener, dzięki czemu udało nam się je zneutralizować poprzez dobrą defensywę.”

Jak oceniacie występ lublinianek w pierwszym meczu domowym? Co było kluczem do zwycięstwa? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach i udostępnienia artykułu!