Piątkowa akcja „trzeźwy poranek” na terenie dzielnicy Czechów

Lublin: Piątkowa akcja "trzeźwy poranek" na terenie dzielnicy Czechów
Zdjęcie ilustracyjne

Ponad tysiąc przebadanych kierowców na zawartość alkoholu w organizmie – to działania policjantów z lubelskiej drogówki podczas piątkowego poranka na terenie dzielnicy Czechów.

W piątek wczesnym rankiem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek na dzielnicy”. Działania mundurowych z lubelskiej drogówki rozpoczęły się już o godzinie 4:00. Koncentrowały się na ulicach dzielnicy Czechów w Lublinie.

Funkcjonariusze do godz. 10:00 przeprowadzili 1244 kontrole na stan trzeźwości. Podczas nich ujawnili 10 kierowców, którzy kierowali na podwójnym gazie. Ponadto ujawnili jedną osobę poszukiwaną, kierującego z sądowym zakazem, jednego kierowcę z cofniętymi uprawnieniami oraz jedną osobę bez prawa jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-latek z Lublina, który wsiadł za kierownicę pojazdu marki Citroen mając ponad promil alkoholu w organizmie, a ponadto sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane w pozostałych dzielnicach Lublina. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.