Perła wstrzymała produkcję piwa w browarze przy ul. Kunickiego. Koronawirus u jednego z pracowników

IMG 20200408 075742
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Perła – Browary Lubelskie wstrzymała produkcję piwa w browarze przy ul. Kunickiego w Lublinie. U jednego z pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Perła – Browary Lubelskie poinformowała o wstrzymaniu produkcji piwa w browarze nr 1 przy ul. Kunickiego w Lublinie. Decyzję podjęto po otrzymaniu informacji, że u jednego z pracowników wynik na obecność koronawirusa wyszedł dodatni. O fakcie została poinformowana Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie.

„W dniu 4 kwietnia br. otrzymaliśmy informację o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem jednego z pracowników naszej firmy. Wobec powyższego zarząd spółki zdecydował o niezwłocznym wstrzymaniu produkcji w Browarze nr 1 przy ul. Kunickiego w Lublinie” – informuje w komunikacie Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Na terenie samego browaru trwają działanie mające na celu wznowienie produkcji. Po przeprowadzeniu wywiadów telefonicznych ze wszystkimi pracownikami (ok. 100 osób), którzy mogli mieć kontakt z chorym, sanepid podjął decyzję o objęciu niektórych osób kwarantanną.

„Pragniemy jednocześnie podkreślić, że proces produkcji piwa jest w pełni zamknięty i wysoce zautomatyzowany, w związku z czym zaistniała sytuacja epidemiczna nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa produktu finalnego. Nie istnieje bowiem możliwość fizycznego kontaktu pracowników z samym produktem, jakim jest piwo, czy to w trakcie jego warzenia, czy też rozlewu do opakowań” – wyjaśnia Rutkowski.

Pełna produkcja z browarze przy ul. Kunickiego ma zostać wznowiona we wtorek, 14 kwietnia.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Przecież i tak w święta jest planowa przerwa w produkcji, w dni wolne :D. Piwko jest bezpieczne bo nikt z pracowników nie ma z nim bezpośredniego kontaktu, warzenie odbywa się w hermetycznych urządzeniach.

  2. no wolne jest bo święta są do poniedziałku 😀 spokojnie, perły starczy dla wszystkich!

  3. raczej nikt nie odczuje tej chwili przerwy, z resztą są święta więc i tak jest wolne przecież, bo ludzi co pracują też muszą mieć odpoczynek, więc to raczej z tego wynika ta przerwa

  4. ha ha przecież w święta nikt nie pracuje także kulą w płot. Każdemu się należy odpoczynek i świętowanie z perełką 🙂 Wesołych!!!