Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmagał się z ciężką chorobą

paweł królikowski
Paweł Królikowski nie żyje. Aktor miał 58 lat | fot. wikipedia

Paweł Królikowski nie żyje. Śmierć potwierdziła jego rodzina. Aktor zmagał się ciężką chorobą neurologiczną. Zmarł 27.02.2020 w wieku 58 lat.

Paweł Królikowski zmarł w czwartek 27.02.2020. W 2015 roku przeszedł operację usunięcia tętniaka z mózgu. Po rekonwalescencji wrócił do roli jurora w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Później stan zdrowia aktora znowu się pogorszył. Paweł Królikowski trafił do szpitala przed Bożym Narodzeniem na oddział neurochirurgiczny, gdzie przebywał przed opieką lekarzy. Królikowski do śmierci nie opuścił placówki szpitala.

Kim był Paweł Królikowski?

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 r. w Zduńskiej Woli. Był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, prezenterem i realizatorem telewizyjnym. Od 16 kwietnia 2018 r. do ostatnich dni pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

W latach 1987-90 występował w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Zadebiutował w 1984 r. rolą chuligana w filmie dla dzieci i młodzieży „Dzień kolibra” w reżyserii Ryszarda Rydzewskiego (1984). W czasie studiów zagrał w telewizyjnym filmie Łukasza Wylężałka „Ludożerca” (1987), przygodowej „Opowieści Harleya” (1987), do której skomponował i napisał tekst piosenki „Mój Harley”, a także w dramacie „Pantarej” (1987), gdzie wystąpił w roli narkomana. Za jego najważniejszą i najbardziej dojrzałą rolę uchodzi kreacja w „Helu” Kingi Dębskiej (2009).

Widzowie pokochali Królikowskiego za role serialowe, grał m.in. onkologa profesora Sławomira Starzyńskiego w „Na dobre i na złe” (2005–2006), a przede wszystkim Jakuba Kusego w serialu „Ranczo”. Ostatnio był jurorem w telewizyjnym programie „Twoja Twarz brzmi znajomo”. Poza tym dołączył niedawno do serialu „W rytmie serca”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.