Pasażerowie mogą już korzystać z budynku Dworca Lublin. W środku kasy biletowe, ciepła poczekalnia i bezpłatne toalety

Kasy biletowe w Dworcu Lublin
Kasy biletowe w Dworcu Lublin | fot. Dominik Wąsik

Budynek Dworca Lublin został już udostępniony pasażerom oczekującym na autobus. W środku znajdują się kasy biletowe, ciepła poczekalnia, czy bezpłatne toalety.

Dworzec Lublin oficjalnie otwarty

Otwarcie Dworca Lublin odbyło się w piątek (12.01) o godz. 11:00. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk, wojewoda Krzysztof Komorski, marszałek Jarosław Stawiarski, czy sekretarz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej Jan Szyszko.

Były przemówienia okolicznościowe, przecięcie wstęgi, przekazanie symbolicznych kluczy do dworca dyrektorowi ZTM Grzegorzowi Malcowi, oraz zwiedzanie budynku dworca. W czasie tych uroczystości pasażerowie nie byli wpuszczani przez ochronę do środka dworca.

Zobacz naszą relację z tego wydarzenia

Pasażerowie mogą już korzystać z budynku dworca

Budynek Dworca Lublin został udostępniony pasażerom w piątek (12.01) o godz. 13:00. Teraz wszyscy oczekujący na autobus mogą wejść do środka i się tu zagrzać. Pasażerowie mogą sobie usiąść w holu dworca lub dedykowanej poczekalni, która znajduje się na pierwszym piętrze. W budynku są również bezpłatne toalety. Przypomnijmy, że na pobliskim dworcu kolejowym PKP skorzystanie z toalety jest płatne – 3,50 zł.

Na terenie dworca pasażerowie znajdą również sklepik z kanapkami oraz ciepłymi napojami, mały punkt gastronomiczny w poczekalni oraz automaty vendingowe. Złą wiadomością jest fakt, że obecnie nie ma możliwości pozostawienia tu swojego bagażu, ponieważ ZTM nie znalazł jeszcze firmy, która dostarczyłaby przechowalnię bagażów. O szczegółach pisaliśmy tu: Dworzec Lublin na razie bez własnej przechowalni bagażów. Nie zgłosiła się żadna firma

W budynku działają już również kasy biletowe. Punkt sprzedaży biletów ZTM został tu przeniesiony z ul. Zielonej. Godziny pracy się nie zmieniły i obsługa odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 7:15-16:45. Natomiast kasy biletowe komunikacji lokalnej, regionalnej i międzynarodowej są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-20:00 oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 8:00-17:00. Jedna z kas jest dostosowana do obsługi pasażerów z niepełnosprawnościami.

Przypomnijmy, że w weekend 13-14 stycznia odbędą się dni otwarte Dworca Lublin. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. koncerty, pokazy artystyczne, zwiedzanie budynku, czy pokaz pojazdów komunikacji miejskiej. Więcej o tym przeczytasz tu: Dni otwarte Dworca Lublin. Koncerty, występy taneczne, warsztaty, zwiedzanie budynku. Mieszkańców dowiozą bezpłatne autobusy

Pierwsi przewoźnicy jeżdżą już z Dworca Lublin

Od bardzo wczesnych godzin porannych z nowego Dworca Lublin realizowane są kursy linii lokalnych, regionalnych i międzynarodowych. Dzisiaj takie podróże będą odbywać się w ponad 30 kierunkach. Jak na razie z Dworca Lublin korzysta firma Flixbus oraz przewoźnicy, którzy korzystali z tymczasowego dworca autobusowego przy ul. Dworcowej.

Sprawdź szczegóły: Pierwsze autobusy odjechały z Dworca Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.