Dworzec Lublin na razie bez własnej przechowalni bagażów. Nie zgłosiła się żadna firma

Bagażownia na Dworcu Lublin
Bagażownia na Dworcu Lublin | fot. Dominik Wąsik

Otwarcie Dworca Lublin lada dzień. Już wiadomo, że pasażerowie przez jakiś czas nie skorzystają z przechowalni bagażu, która miała być uruchomiona na terenie dworca. W ogłoszonym przez ZTM postępowaniu nie zgłosiła się żadna firma.

Na Dworcu Lublin na razie nie przechowasz bagażu

Zarządcą nowego dworca autobusowego w Lublinie jest Zarząd Transportu Miejskiego, któremu to zadanie zostało powierzone przez Urząd Miasta Lublin. Dworzec Lublin zostanie otwarty w piątek, 12 stycznia. Tego dnia zaplanowano oficjalne otwarcie z udziałem władz miasta, urzędników, samorządowców i zaproszonych gości. Natomiast w weekend 13-14 stycznia odbędą się dni otwarte dla mieszkańców, o których pisaliśmy tu: Dni otwarte Dworca Lublin. Koncerty, występy taneczne, warsztaty, zwiedzanie budynku. Mieszkańców dowiozą bezpłatne autobusy

Zarząd Transportu Miejskiego kilka dni temu poinformował, że dobiegają końca prace adaptacyjne obiektu do funkcji nowego dworca autobusowego. Okazuje się, że wraz z otwarciem Dworca Lublin pasażerowie nie skorzystają ze wszystkich udogodnień, jakie dla nich przewidziano. ZTM-owi nie udało się znaleźć firmy, która dostarczyłaby przechowalnię bagażu. Dwie dotychczasowe próby zakończyły się fiaskiem. Żadna firma nie złożyła swojej oferty. ZTM był gotów zapłacić nieco ponad 87 tys. złotych.

ZTM co do zamawianej przechowani bagażów miał konkretne wymagania. Miała składać się z co najmniej z 6 skrytek o min. wymiarach 90x40x60 cm oraz minimum 16 szafek o wymiarach 60x40x60 cm. Przechowalnia miała być samoobsługowa, a akceptowane płatności za skrytkę to te bezgotówkowe: karta płatnicza, NFC, lub BLIK. Poznaliśmy też cennik, jaki miałby obowiązywać w przechowalni: 20 zł za dobę w przypadku skrytki dużej i 15 zł/doba za skrytkę małą.

Na ten moment pasażerowie Dworca Lublin, w przypadku chętnie pozostawienia bagażu, będą musieli przespacerować się na pobliski Dworzec PKP, gdzie działa całodobowa przechowalnia bagażów. Cennik skrytek przedstawia się następująco: 14 zł/doba za szafkę dużą i 12 zł/doba za małą.

Zobacz także: W piątek otwarcie Dworca Lublin. ZTM uruchomi bezpłatne autobusy, które przewiozą pasażerów między starym a nowym dworcem

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.