Parkingi przy cmentarzach w Lublinie. Jak się poruszać?

Na czas Wszystkich Świętych zostaną wprowadzone zmiany w ruchu w okolicach cmentarzy. Dokąd dojedzie komunikacja? Gdzie można zaparkować samochód?

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

Od 28 października do 2 listopada na ul. Cmentarnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu (od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza). Wyjeżdżający będą kierowani jednokierunkową drogą gruntową (za punktami kamieniarskimi) w kierunku ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo (kierunek ul. Fabryczna), a pojazdy będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.

Od 29 października do 1 listopada, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. L. Herc będzie działała trybie światła żółtego pulsującego. Tak samo, 1 listopada, będzie działała sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez ul. Droga Męczenników Majdanka znajdująca się między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką.

Na ul. Droga Męczenników Majdanka, na odcinku od ul. L. Herc do ul. Grenadierów, środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost. Prawy pas będzie zaś służył do skrętu na teren Państwowego Muzeum na Majdanku. Ponadto, zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Lucyny Herc (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina).

Gdzie zostawić samochód?

Dla odwiedzających groby bliskich dostępne będą parkingi: przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu przy ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parking przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym).

Cmentarz przy ul. Lipowej

We wtorek 1 listopada od godz. 7.00 do 21.00 bezpłatnie dostępny będzie parking podziemny pod obiektem Lublin Plaza. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia, jak i ul. Obrońców Pokoju. Na parkingu znajdują się miejsca dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

Od 29 października do 2 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy centrum handlowym Lublin Plaza będzie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych. W celu wygenerowania dodatkowych miejsc postojowych, w tych dniach, zostaną przysłonięte znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Głębokiej od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

Cmentarz przy ul. Pszczelej

We wtorek 1 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

1 listopada na ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu zostanie wprowadzony jeden kierunek od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

Darmowa komunikacja 1 listopada. Rozkład jazdy

Pomiędzy cmentarzami będziemy mogli przemieszczać się autobusami, które w tym czasie będą jeździć według specjalnych rozkładów.

Link do artykułu –> Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.