Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wczoraj informowaliśmy o zmianach, dotyczących organizacji ruchu na lubelskich ulicach, które obowiązywać będą w okresie Wszystkich Świętych. Pomiędzy cmentarzami będziemy mogli przemieszczać się autobusami, które w tym czasie będą jeździć według specjalnych rozkładów.

Przejazd komunikacją miejską na liniach 162, 200 i 201 w dniach 31.10 i 1.11 będzie bezpłatny dla osób zainteresowanych. Takie rozwiązanie ZTM proponuje jako alternatywę dla aut, które we wzmożonej ilości pojawią się na ulicach miasta, zwłaszcza w rejonach cmentarzy.

Komunikacja miejska w dniach 29.10 – 1.11 

Obowiązywać będą rozkłady specjalne, ważne już od soboty, 29.10. Uruchomiona zostanie linia nr 162, kursująca na trasie: Abramowicka – Kunickiego – Wolska – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – Witosa – Dekutowskiego – Majdanek (powrót: Majdanek, Witosa, DMM, aż do Abramowickiej).

Linia nr 200 pojedzie trasą: Rondo Berbeckiego – Andersa – Spółdzielczości Pracy – Unicka – Podzamcze – Tysiąclecia – 3. Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Piłsudskiego – Zygmuntowskie – Fabryczna – DMM – Krańcowa – Witosa – Dekutowskiego – Majdanek. Powrót tą samą trasą do Ronda Berbeckiego.

Od Krańcowej do ul. Dekutowskiego pojazdy powyższych linii będą zatrzymywać się na przystankach: Łabędzia, Pogodna i Grygowej.

Komunikacja miejska 30.10 będzie kursować według rozkładu specjalnego, obowiązującego w tym dniu. Zmiany dotyczą linii 32: nie będzie ona przejeżdżać przez Andersa i Walecznych – z Ronda Berbeckiego pojedzie Lwowską i Koryznowej, aż do Niepodległości w obu kierunkach.

Linie 162 i 200 kursować będą na trasach wymienionych wyżej. 31-go października obowiązywać będzie również rozkład specjalny. Zmiany dotyczące linii 32 zostają utrzymane, a linie 162 i 200 kursują tak, jak opisano.

We wtorek, 1.11 obowiązywać będzie rozkład przeznaczony na ten dzień. Linia 32 w obu kierunkach nadal będzie kursować przez Lwowską i Koryznowej, 162 i 200 pojadą bez zmian, a linia 78 skróci kursy do przystanku Zemborzyce kościół 01.

W dniu Wszystkich Świętych na ulicach pojawi się linia nr 201. Jej kursy przebiegać będą po następującej trasie: Rondo Berbeckiego – Andersa – Spółdzielczości Pracy – Podzamcze – Tysiąclecia – Solidarności – 3. Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Narutowicza – Głęboka – Filaretów – Zana – Kraśnicka – Konopnica las.

ZTM informuje, że w dniu 1-go listopada zostanie wyłączony z ruchu przystanek Majdanek Pomnik 01.

(fot. MPK Lublin)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.