Zbliża się okres Wszystkich Świętych – zmiany w organizacji ruchu na lubelskich ulicach

Zbliża się okres Wszystkich Świętych – czas, w którym tysiące ludzi wyrusza na cmentarze, by oddać wyraz pamięci o swoich bliskich. Warto mieć na uwadze, że to nie tylko chwile zadumy i refleksji, ale także czas wzmożonego ruchu pieszych oraz aut wokół nekropolii. Podpowiadamy jak zmieni się organizacja ruchu wokół lubelskich cmentarzy.

Na początku warto wspomnieć, że wzmożony ruch przy cmentarzach może doprowadzić do tworzenia się korków. Nad usprawnieniem ruchu oraz bezpieczeństwem – zarówno pieszych, jak i kierujących – czuwać będą funkcjonariusze lubelskiej drogówki.

Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do korzystania z autobusów, które w okresie Wszystkich Świętych kursować będą według specjalnego rozkładu. O szczegółach dotyczących komunikacji miejskiej poinformujemy w dniu jutrzejszym.

Zmiany w organizacji ruchu – nekropolia na Majdanku

Od 28-go października do 2-go listopada ul. Cmentarna będzie drogą jednokierunkową – od ul. Droga Męczenników Majdanka do bramy cmentarnej. By powrócić spod cmentarza do ul. DMM, kierowcy będą musieli skorzystać z drogi gruntowej za zakładami kamieniarskimi. Na rondzie im. Krupskiego nie zawrócimy w stronę ul. Fabrycznej. Samochody skierowane zostaną przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.

Ponadto od 29.10 do 1.01 wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DMM z ul. Lucyny Herc. W Dniu Wszystkich Świętych światła nie będą działać na skrzyżowaniu DMM z ul. Sulisławicką i ul. Grabskiego.

Warto też pamiętać, że od ul. L. Herc do ul. Grenadierów środkowy pas jezdni zostanie przeznaczony do jazdy na wprost. Prawy pas będzie prowadzić na parking na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku. Parkingi dla odwiedzających cmentarz będą ulokowane przed cmentarzem, na terenie Muzeum, dawnego Polmozbytu i przy Parku Naukowo-Technologicznym.

Cmentarz przy ul. Lipowej

We wtorek, 1-go listopada od godziny 7:00 do 21:00 dla odwiedzających cmentarz, udostępniony będzie parking w Centrum Handlowym Plaza. Wyjazd i wjazd będzie możliwy od ul. Ofiar Katynia i Obrońców Pokoju. Parking będzie przygotowany na 670 aut. Od 29.10 do 2.11 zatoka postojowa przy Plazie na ul. Ofiar Katynia będzie dostępna tylko dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Zapewne jak co roku, kierowcy będą poszukiwać miejsc do zaparkowania aut w pobliżu cmentarza – na ul. Chopina, Głębokiej czy ul. Wiercińskiego.

Nekropolia przy ul. Unickiej

Dla osób, które odwiedzać będą groby swoich bliskich na cmentarzu przy ul. Unickiej, miejsca parkingowe będą dostępne w pobliżu bramy cmentarnej. Ponadto kierowcy będą mogli parkować na ul. Waleczych – zarówno od strony ul. Pozdamcze, jak i w stronę ul. Ponikwoda. Dostępne będą również zatoki parkingowe przy al. Andersa.

Warto uważać na skrzyżowaniu Walecznych-Andersa; tam sygnalizacja świetlna będzie funkcjonować normalnie, jednak z uwagi na wzmożony ruch pieszych pomiędzy dwoma częściami cmentarza, należy jechać wolniej i rozważniej.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.