Palikot wróci do Czarciej Łapy? Dwie spółki z nim powiązane złożyły oferty na najem atrakcyjnego lokalu

Lokal po Czarciej Łapie na Starym Mieście ponownie do wynajęcia
Lokal po Czarciej Łapie na Starym Mieście ponownie do wynajęcia | fot. Dominik Wąsik

Wszystko na to wskazuje, że wyrzucony z Czarciej Łapy Palikot wkrótce może do niej wrócić. Dwie spółki związane z Palikotem złożyły oferty na najem tego atrakcyjnego lokalu na Starym Mieście.

Palikot walczy o Czarcią Łapę

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że miasto odebrało Palikotowi lokal, gdzie miała powstać Alkoteka. Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczęło poszukiwania nowego najemcy dla ponad 470-metrowego lokalu po Czarciej Łapie nieopodal Bramy Krakowskiej. Cenę wywoławczą czynszu ustalono na 100 zł netto za m kw.

Spółka komunalna zastrzegła, iż w przetargu nie mogą wziąć udziału podmioty, które są dłużnikami spółki lub zalegają z zapłatą należności publicznoprawnych, w tym m.in. podatku VAT, PIT, CIT, od nieruchomości i składek ZUS. Wyłoniona w przetargu firma będzie zobowiązana do uiszczenia 3-miesięcznej kaucji.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej otrzymało dwie oferty najmu. Pierwsza od spółki Alembik Lublin, której to odebrano wcześniej ten lokal. Spółka Palikota zaoferowała cenę 100 zł netto. Druga oferta jest od spółki Kraft Alkohole z Warszawy, powiązanej z Palikotem – 140 zł netto.

„Na dzień dzisiejszy spółka nie wybrała oferenta. Obydwie oferty są poddawane analizie prawnej. Przekazaliśmy do kancelarii prawnej celem weryfikacje podmiotów” – mówi Robert Dziuba kierownik działu Zarządzania Nieruchomościami w spółce LPGK.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.