Padła ofiarą własnej dobroci. Kupiła im jedzenie, w zamian ją okradli i zrobili zakupy jej kartą

Bezdomny okradł kobietę
Bezdomny okradł kobietę | fot. KMP Lublin

Policjanci ustalili i zatrzymali 56-latka bez stałego adresu zameldowania, który odpowie za kradzież zuchwałą oraz posługiwanie się cudzą kartą bankomatową. Bezdomny wraz z kolegą okradli kobietę, która chciał im pomóc, kupując ciepły posiłek.

Okradli kobietę, która im pomogła

Sytuacja miała miejsce w centrum Lublina. Siedzącą w restauracji 30-latkę zaczepiło dwóch bezdomnych. Mężczyźni poprosili kobietę o zakup jedzenia. Kobiecie zrobiło się ich żal, dlatego przystała na prośbę i kupiła im jedzenie.

„Gdy 30-latka chciała już wyjść z restauracji, bezdomni zaproponowali, że odprowadzą ją na przystanek autobusowy. Jeden z nich chwycił za plecak kobiety i razem wyszli na zewnątrz. Tam okazało się, że sprawca wcale nie zamierzał oddać plecaka. Mężczyźni po chwili uciekli” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Ich łupem padło kilkaset złotych oraz dokumenty i karta bankomatowa. Poszkodowana kobieta zgłosiła fakt kradzieży na policję. Operacyjni z 1. komisariatu szybko namierzyli i zatrzymali sprawcę. 56-latek po kradzieży poszedł na stację benzynową i tam wykorzystując kartę pokrzywdzonej, kupił sobie żelki.

W środę (4.01) został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej oraz włamania. Mężczyzna decyzją sądu trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No i chłop sobie na 10 lat załatwił, dach nad głową oraz posiłek 3 razy dziennie 😛