Otwarcie Trasy Zielonej i wiaduktu nad ul. Dworcową dla kierowców. Zmiana organizacji ruchu

W czwartek kierowcy pojadą po raz pierwszy nowym wiaduktem na przedłużeniu ul. Lubelskiego Lipca ’80. Nowa trasa wchodzi w skład dróg dojazdowych do stadionu Arena Lublin. Ma to odciążyć trasę przez ul. Młyńską, gdzie codziennie kierowcy stoją w dużych korkach.

Wiadukt nad ul. Dworcową ma 78 m długości. Obiekt w pełni ma być otwarty dla ruchu pod koniec września. Aktualnie wiadukt będzie otwierany stopniowo, czyli co jakiś czas inna organizacja ruchu dla kierowców nowego fragmentu ul. Lubelskiego Lipca ’80 na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Stadionowej.

Dalsze prace przy budowie przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca’80 od odcinku od al. Piłsudskiego do planowanej ul. Muzycznej zostały podzielane na etapy, na przełomie sierpnia i września będą obowiązywały cztery projekty czasowej organizacji ruchu następujące po sobie co kilka dni – mówi Beata Krzyżanowska, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Lublin

Pierwszy etap

Dzisiaj (czwartek, 27 sierpnia) ok. godz. 8:00 nastąpi pierwsza zmiana organizacji ruchu, dzięki której kierowcy, którzy chcą skorzystać z ul. Młyńskiej pojadą prosto przez nowy odcinek ul. Lubelskiego Lipca ’80 i wiadukt nad ul. Dworcową. Tak dotrą do skrzyżowania z ul. Stadionową, gdzie będą migać pomarańczowe sygnalizatory. Aby pojechać stąd na dworzec trzeba będzie skręcić w lewo w Stadionową, dotrzeć nią do ronda, a następnie pojechać przez Gazową.

Wlot na skrzyżowanie z al. Piłsudskiego utrzymany zostanie jako jednokierunkowy i poprowadzony istniejącym objazdem z ul. Młyńskiej w kierunku al. Piłsudskiego.

Drugi etap

Kolejna zmiana organizacji ruchu nastąpi 31 sierpnia (poniedziałek) ok. godz. 12:00. W tym czasie wystąpią największe utrudnienia w ruchu. Wówczas ruch pojazdów zostanie skierowany na ul. Młyńską jako dwukierunkowy, charakterystyczny „saksofon” zostanie przesunięty na skrzyżowanie z al. Piłsudskiego, gdzie zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch będzie sterowany ręcznie. Zarząd Dróg i Mostów zobowiązał wykonawce do zakończenia tego etapu prac do godzin porannych tj. wtorku (1 września)

Trzeci etap

Według wstępnych planów ruch od 1 września zostanie poprowadzony nowym odcinkiem ul. Lubelskiego Lipca’80 w obu kierunkach. Kierowcy jadący w kierunku centrum, na skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego, do dyspozycji będą mieli pas do jazdy w ciągu ul. Lubelskiego Lipca’80 bądź do skrętu w prawo w kierunku ul. Kunickiego. Skręt w lewo w al. Piłsudskiego będzie niemożliwy.

Czwarty etap

Prawdopodobnie od 8 września ruch będzie odbywał się po obu wiaduktach na nowym odcinku ul. Lubelskiego Lipca po jednym pasie w każdą ze stron.

 

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.