Otwarcie Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym dla zwiedzających

kazimierz dolny 2
Rynek w Kazimierzu Dolnym | fot. Piotr Moszczeński

Zamknięte czasowo z powodu epidemii Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zostanie ponownie otwarte w sobotę 9 maja. Sprawdź, jakie ograniczenia będą obowiązywały.

Od soboty 9 maja Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym udostępni do zwiedzania Muzeum Sztuki Złotniczej (MSZ), Galerię Wystaw Czasowych (GWC) oraz Zamek w Janowcu. W czasie wizyty dla własnego bezpieczeństwa należy przestrzegać obowiązujących zasad.

„Zwiedzający muszą być w maseczkach, dezynfekować ręce i korzystać z rękawic ochronnych. Rękawice i płyn do dezynfekcji zapewnia muzeum. Stosownie zabezpieczeni są również pracownicy obsługi ekspozycji muzealnych” – mówi Monika Januszek-Surdacka z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

Przepisy, związane z zagrożeniem epidemiologicznym, regulują również ilość osób przebywających jednocześnie w muzeum. W salach ekspozycyjnych (MSZ oraz GWC w Kazimierzu Dolnym, a także Spichlerzu z Podlodowa, Dworze z Moniak oraz Domu Północnym – w oddziale ZJ) może przebywać maksymalnie 5 turystów. Na dziedzińcu zamku (ZJ) i jego krużgankach może znajdować się jednocześnie do 15 osób.

Turyści kupujący bilety oraz pamiątki proszeni są o przestrzeganie bezpiecznego dystansu (1,5 m). Dodatkowo – w godz. 13.30-14.30 wprowadza się przerwę związaną z dezynfekcją pomieszczeń muzealnych. Wprowadzone zasady obowiązują do odwołania.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.