Otrzymał 30 punktów karnych i wysoki mandat. Babcia mówiła, żeby jechał wolniej

68 112257
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

Zatrzymane prawo jazdy, wysoki mandat i 30 punktów karnych – w taki sposób niedzielne popołudnie zakończył 26-latek z Otwocka, który jechał volkswagenem ze swoją babcią.

Patrolujący drogi policjanci z łukowskiej drogówki, zauważyli w miejscowości Kienkówka (Stoczek Łukowski) jadący z dużą prędkością samochód marki Volkswagen Golf. W trakcie jazdy mundurowi zauważyli, że kierowca tego pojazdu wyprzedził inne auta na wyznaczonych przejściach dla pieszych.

Gdy policjanci zmierzyli prędkość tego samochodu, okazało się, że auto porusza się z prędkością przekraczającą 150 km/h. Volkswagen w tym czasie jechał odcinkiem drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Gdy policjanci zatrzymali kierującego volkswaganem, ten nie miał żadnego logicznego wytłumaczenia z swego zachowania. Okazał się nim być 26-letni mieszkaniec Otwocka, który podróżował autem wraz ze swoją babcią.

– Babcia mówiła policjantom, że w trakcie jazdy upominała swego wnuczka, prosiła go by jechał wolniej, że nigdzie im się nie śpieszy – mówi asp. sztab. Marcin Józwik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Za popełnione wykroczenia, przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy i ukarali go manatem w wysokości tysiąca złotych. Dodatkowo na konto mężczyzny „wpłynęło” 30 punktów karnych.

Zatrzymany dokument uprawniający do kierowania pojazdami 26-letni kierowca odzyska za trzy miesiące, jednak wcześniej zostanie skierowany na egzamin sprawdzający.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej policjanci z łukowskiej drogówki zatrzymali 18-letniego mieszkańca Łukowa, który swoim BMW również zagrażał pozostałym uczestnikom ruchu m.in. wyprzedzał w miejscach niedozwolonych czy przekraczał dozwoloną prędkość. Prawo jazdy ma od 6 tygodnia, a na swoim koncie „zdobył” już 20 punktów karnych.

Czytaj więcej – Prawo jazdy ma od dwóch miesięcy. „Uzbierał” już 20 punktów karnych

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mówiłam wnusiek, że coś za szybko jadymy! Pierunie jeden. Wykończyć mie chce takom jazdo guwniak jeden