Oszustwo „na lekarza”. Policjanci zatrzymali 35-latka, wyłudził od seniorów z Lublina ponad 150 tys. złotych

35-latek odpowie za oszustwa metodą „na lekarza”
35-latek odpowie za oszustwa metodą „na lekarza” | fot. KWP Lublin

Do ośmiu lat więzienia grozi 35-latkowi z woj. małopolskiego podejrzanemu o udział w oszukaniu dwóch seniorów metodą „na lekarza”. Mężczyzna twierdził, że bliskie im osoby chorują na koronawirusa, a pieniądze są potrzebne na pilne leczenie.

Oszustwo na lekarza w Lublinie

Do zdarzenia doszło na początku lutego. Do mieszkańców Lublina dzwoniły osoby, podające się za lekarzy twierdząc, że bliska im osoba jest chora i pilnie potrzebne są pieniądze na leczenie. W obu przypadkach chorzy mieli znajdować się w ciężkim stanie z powodu infekcji spowodowanej koronawirusem.

W przypadku mieszkanki dzielnicy Wrotków pieniądze miały być przeznaczone na leczenie wnuczka. Starsza kobieta przekazała oszustowi 22 tys. złotych. Natomiast mieszkaniec dzielnicy Ponikwoda temu samemu mężczyźnie przekazał 120 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw przeciwko mieniu z KMP w Lublinie ustalili mężczyznę, który odbierał pieniądze. Został zatrzymany w województwie małopolskim i był całkowicie zaskoczony. Kryminalni zabezpieczyli gotówkę, którą miał przy sobie – 8 tys. złotych.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.