Oszustka odbierając pieniądze i biżuterię od 77-latki podała się za adwokatkę

Mieszkanka Warszawy podała się za adwokatkę podczas odbioru pieniędzy
Mieszkanka Warszawy podała się za adwokatkę podczas odbioru pieniędzy | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 46-latkę z Warszawy. Kobieta podszywając się pod adwokata wyłudziła od emerytki z Lublina pieniądze oraz biżuterię o wartości blisko 70 tys. złotych.

Fałszywa adwokat w rękach policji

Na początku lipca na telefon stacjonarny 77-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna. Podał się za policjanta i oświadczył, że jej córka spowodowała wypadek drogowy, w którym są osoby poszkodowane. Córce miał grozić areszt, chyba że kobieta wpłaci pieniądze.

„Emerytka oświadczyła, że posiada 60 tys. złotych, 2 tys. dolarów oraz biżuterię. Oszust stwierdził, że taka suma wystarczy. Po pieniądze miała przyjść mecenas zajmująca się sprawą córki. Seniorka przekazała oszustce wszystkie kosztowności o wartości ok. 70 tys. zł” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

Policjanci z Lublina szybko wpadli na trop fałszywej adwokat. Jak się okazało to 46-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy z grupy śledczej pod koniec ubiegłego tygodnia. Usłyszała zarzuty udziału w oszustwie w warunkach recydywy.

Na wniosek policjantów i prokuratora trafiła na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. 46-latce może grozić do 12 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.