Dzisiaj ostatni dzień ciepłej, złotej jesieni. Od jutra nadejdzie ochłodzenie

PSX 20181018 072521
Wschód słońca nad Górkami Czechowskimi | fot. czytelnik Paweł

Wszystko wskazuje na to, że to koniec pięknej polskiej złotej jesieni w tym roku. Synoptycy IMGW ostrzegają przed ochłodzeniem, które nadejdzie lada dzień.

W ostatnim czasie mieliśmy przykład pięknej polskiej, złotej jesieni, która często pojawia się po gwałtownym wrześniowym ochłodzeniu. 

Zdarzały się dni, kiedy nad całym krajem nie było ani jednej chmury. Był to też bardzo ciepły okres, zwłaszcza biorąc pod uwagę średnie warunki panujące zazwyczaj o tej porze roku. 

Od 5 października wystąpił tylko jeden dzień, kiedy w całym kraju temperatura powietrza nie przekroczyła 20°C, a zdarzały się takie, gdzie miejscami sięgała nawet 25°C. Niestety był to też okres bardzo ubogi w opady deszczu. 

Za taką pogodę odpowiedzialny był niemal stacjonarny wyż znad wschodniej Europy. Wyż ten jednak słabnie i w najbliższym czasie czeka nas powolna zmiana pogody.

Nadciąga ochłodzenie

Czwartek będzie ostatnim tak ciepłym i pogodnym dniem – temperatura maksymalna miejscami jeszcze nieznacznie przekroczy 20°C.

W nocy z czwartku na piątek strefa słabych opadów deszczu przemieści się w głąb kraju. Zrobi się też bardziej pochmurno. 

W piątek przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, ale opady deszczu spodziewane są jedynie lokalne. 

Powolny napływ chłodniejszego powietrza i słaby wiatr sprawią, że ochłodzenie nie będzie jednak znacznie odczuwalne. Większe zmiany pogody czekają nas najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Źródło: komunikat IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.