Osoba zakażona koronawirusem w Biłgoraju. Najnowsze dane z Polski i woj. lubelskiego

L9A6693
Polowa izba przyjęć w czasie ćwiczeń przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jedną z osób jest pacjent, który przebywa w szpitalu w Biłgoraju.

„Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych” – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Potwierdzony wynik zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczy osoby w przedziale wieku 55-65 lat, z powiatu biłgorajskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan osoby jest dobry.

Aktualnie (15 marca 2020 r.) na terenie województwa lubelskiego jest 17 (jedna zmarła) przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Kontrolowanych przez sanepid w województwie lubelskim jest już łącznie 3743 osoby. Oprócz tego 35 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia, a 503 zostało objętych kwarantanną.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane 15.03.2020

Według danych Ministerstwa Zdrowia przekazanych w niedzielę 15 marca o godz. 17.00, w związku z koronawirusem w całej Polsce hospitalizowanych jest 768 osób. Ponadto 7535 osób poddano kwarantannie domowej, a 25816 zostało objętych nadzorem sanepidu. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 125/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź najnowsze wiadomości.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.