Organizatorzy Marszu Równości złożyli zażalenie na postanowienie sądu

marsz parada równości shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Organizatorzy zakazanego przez Sąd Okręgowy w Lublinie Marszu Równości złożyli dziś zażalenie na postanowienie sądu. Jeśli zakaza zostanie podtrzymany to zapraszają na wspólny „spacer”.

Podczas środowego posiedzenia Sąd Okręgowy w Lublinie postanowił nie uwzględnić odwołania złożonego przez organizatorów Marszu Równości i jego kontrmanifestacji od zakazu, które wydał prezydent miasta Krzysztof Żuk.

Przypomnijmy, że we wtorek prezydent Lublina wydał decyzję o zakazaniu Marszu Równości i jego kontrmanifestacji organizowanego przez ONR ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców.

– „Zagrożone jest mienie, zarówno właścicieli budynków i obiektów budowlanych na trasie przemarszu, jak też związene z infrastrukturą drogową i transportową, w tym obiekty wpisane do rejestru zabytków oraz pomniki, przy których plansowane są zatrzymania kolumny marszu.” – czytamy w piśmie przesłanym przez prezydenta do organizatorów.

Organizatorzy abydwu manifestacji złożyli dzisiaj (czwartek) zażalenie do Sądu Apelacyjnego na postanowienie Sądu Okręgowego. Teraz sąd ma 24 godziny na wyznaczenie i organizację rozprawy. Jego decyzja będzie ostateczna.

„Spacer” Równości w Lublinie

Co jeśli Sąd Apelacyjny nie uwzględni zażalenia od postanowienia Sądu Okręgowego? Organizatorzy Marszu Równości oświadczają, że jeżeli zgoda nie zostanie wydana, zamiast Marszu odbędzie się nieformalny spacer 13 października.

Czytaj także: Marsz Równości w Lublinie. Sąd podtrzymał decyzję zakazania przemarszu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.